Přechod Orlických hor (25.–27. 5. 2026)
27. 05. 2026
Přechod Orlických hor
Dvacet žáků druhého stupně naší školy se dobrovolně zúčastnilo přechodu Orlických hor v rámci akce „Stezka Českem“. Společně jsme během tří dnů překonali 48 kilometrů na trase z Králík do Neratova.
Počasí nám přálo – slunce svítilo a hřálo po celou dobu výpravy. Ani náročné podmínky nás však neodradily a všichni účastníci trasu úspěšně zvládli. Někteří překonali sami sebe a i přes bolest nohou, ramen či zad dorazili až do cíle.
Odměnou nám byly krásné výhledy, pobyt v přírodě, ale především dobrá nálada a společně strávené chvíle. Všem žákům patří velká pochvala za zvládnutí celé výpravy. Doufáme, že i v příštím školním roce společně podnikneme další podobnou akci.
Dominika Láníková a Marika Špatenková
Fotografie a videa z přechodu Orlických hor.