Pro budoucí školáky a jejich rodiče

Těšíme se na naše budoucí žáky a ve spolupráci s Mateřskou školou v Luži bychom Vám chtěli představit naši školu i paní učitelky. Proto Vás chceme pozvat na online setkání rodičů budoucích prvňáčku, kde se dozvíte vše potřebné k zápisu a nástupu do první třídy.

 Setkání se uskuteční v úterý 2. března od 17:00 pod odkazem: meet.google.com/xad-bdfo-vyo

 Připojit semůžete i přes mobilní telefon, pokud máte nainstalovanou aplikaci Google meet (zdarma na Google play).

 Těšíme se na Vás!

Vážení rodiče

 s ohledem na rozhodnutí vlády bude od čtvrtka 25. 02. 2021 platit pro žáky školy (děti do 15 let) povinnost používat chirurgickou roušku ve vnitřních prostorách školy, ale i při pobytu venku, pokud nejsou dodrženy minimálně 2 metrové rozestupy). Lidé nad 15 let musí používat respirátor třídy min. FFP2, případně 2 chirurgické roušky. Nebude již tedy možné používat látkové roušky, tunely, šátky, šály a jiné improvizované prostředky ochrany úst a nosu.

   Prosíme Vás o respektování tohoto opatření a o vybavení žáků příslušnými ochrannými prostředky a jejich pravidelnou každodenní obměnu.

   S ohledem na informační nejasnosti ohledně případného postupného návratu žáků do základních škol, včetně případného samotestování žáků, Vám zatím nejsme schopni předat bližší informace. Aktuální situace je taková, že se v nejbližších 14 dnech (tj. do 14. března) v provozu a organizaci školy nebude nic měnit. Tj. bude probíhat prezenční výuka žáků 1. a 2. třídy. Ostatní ročníky pokračují v distančním vzdělávání, které je povinné.

 V provozu bude školní družina pro žáky 1. - 2. tříd včetně ranní družiny. Školní jídelna bude v provozu a žáci, kteří chodili pro oběd do boxů, budou mít obědy přihlášené. Žáci, kteří při distanční výuce obědy neodebírali, budou mít obědy odhlášené. Pokud byste chtěli změnu, kontaktujte vedoucí školní jídelny paní Hanu Vrbovou na tel. 469 671 115 či na emailu jidelna@zsluze.net. Obědy bude možné odebírat v době od 10:45 do 11:15 a poté od 12:30 do 13:00.   

   Výuka 1. a 2. tříd probíhá po celou dobu (ve třídách, o přestávkách a ve školní družině) s ochranou úst a nosu (v chirurgických rouškách).

   O případných změnách Vás budeme informovat. Děkujeme Vám za pochopení.

                                                                                                                                                    Mgr. Vít Hospodka - ředitel školy

Od školního roku 2021/2022 hledáme posilu do týmu pedagogů na II. stupni.

Možných aprobací je mnoho, důležitá je Vaše osobnost a pohled na vzdělávání v kontextu se školní vizí a hodnotami, proto budeme rádi za osobní návštěvu ve škole. Nabízíme smysluplnou práci, výborný pracovní kolektiv, vstřícné vedení, možnost seberealizace a pracovního růstu.

Od školního roku 2021/2022 hledáme posilu do týmu pedagogů na I. stupni.

Důležitá je Vaše osobnost a pohled na vzdělávání v kontextu se školní vizí a hodnotami, proto budeme rádi za osobní návštěvu ve škole. Nabízíme smysluplnou práci, výborný pracovní kolektiv, vstřícné vedení, možnost seberealizace a pracovního růstu.

Hledáme posilu na administrativní pozici

Pozice na zkrácený úvazek s nástupem dle dohody. Nabízíme výborný pracovní kolektiv, vstřícné vedení, možnost seberealizace a pracovního růstu.

 

Ve všech případech děkujeme za Váš email, s CV na v.hospodka@seznam.cz

Vážení rodiče,

 dle nařízení vlády pokračujeme i od 1. února v současné organizaci vzdělávání - tedy v prezenční výuce žáků 1. a 2. třídy. Ostatní ročníky pracují v distančním režimu. Ve čtvrtek 28. ledna jsme Vás informovali o výsledcích vzdělávání v 1. pololetí, výpisy žáci obdrží, až budou moci fyzicky přijít do školy. V páte 29. ledna mají žáci pololetní prázdniny a nebude zadáváno žádné učivo.

 Děkujeme Vám za trpělivost a spolupráci při zajišťování distanční výuky, moc si Vaší práce vážíme a věříme, že vše společně zvládneme a žáci se nám do školy co nejdříve vrátí.

Mgr. Vít Hospodka - ředitel školy

__________________________________________________________________
 

Vážení rodiče

 z nařízení vlády bude v týdnu od 25. ledna 2021 probíhat prezenční výuka žáků 1. a 2. třídy. Ostatní ročníky pokračují v distančním vzdělávání, které je povinné. Rozvrh online hodin je zveřejněn na webu školy. Výuka 1. a 2. tříd probíhá po celou dobu (ve třídách, o přestávkách a ve školní družině) s ochranou úst a nosu (v rouškách). Prosíme Vás o vybavení žáků rouškami (minimálně 2 ks na den) a o jejich pravidelnou výměnu každý den.

 V provozu bude školní družina pro žáky 1. - 2. tříd včetně ranní družiny. Školní jídelna bude v provozu a žáci, kteří chodili pro oběd do boxů, budou mít obědy přihlášené. Žáci, kteří při distanční výuce obědy neodebírali, budou mít obědy odhlášené. Pokud byste chtěli změnu, kontaktujte vedoucí školní jídelny paní Hanu Vrbovou na tel. 469 671 115 či na emailu jidelna@zsluze.net. Obědy bude možné odebírat v době od 10:45 do 11:15 a poté od 12:30 do 13:00.   

 Výpis z vysvědčení za 1. pololetí obdrží ve čtvrtek 28. ledna pouze žáci 1. a 2. tříd. U ostatních tříd Vás budeme o hodnocení za 1. pololetí informovat prostřednictvím emailu ve čtvrtek 28. ledna. Výpis z vysvědčení za 1. pololetí žáci 3. až 9. ročníku fyzicky obdrží až po umožnění prezenční, případně rotační výuky. O tomto termínu, stejně jako  dalších změnách Vás budeme informovat na školním webu a také u bočního vchodu budovy I. stupně a hlavního vchodu budovy II. stupně školy. Děkujeme za pochopení.                        

                                                                                                                                                 Mgr. Vít Hospodka - ředitel školy

 
Zrušení lyžařského výcviku
Lyžařský výcvik pro žáky 7.ročníku v letošní školní roce škola ruší. Důvodem zrušení jsou mimořádná opatření vyhlášená vládou ČR a ministerstvem zdravotnictví. I když jsme se zrušením výcviku čekali do poslední chvíle, déle už toto rozhodnutí nejde odkládat. Současný vývoj nenasvědčuje, že by k nějaké výrazné změně mělo dojít. Všechny podobné akce (školy v přírodě, adaptační kurzy, sportovní kurzy, školní výlety) jsou ministerstvem do odvolání zakázány. Zálohy budou vráceny v plné výši.
 

 

Fotky z online výuky očima vyučujících. 

 

 

 


 

Zpráva z družiny:

Strašidelná Zahrádka

V tomto období jsme se všichni těšili na naši Strašidelnou stezku. Letos ji bohužel uskutečnit nemůžeme. Budeme moc rády, když si alespoň s Vaší pomocí uděláme před školou strašidelnou zahrádku. Na trávník před budovou školy může každý z Vás přidat vydlabanou nebo ozdobenou dýni, vyrobit pavouka či strašidlo – zkrátka přidat cokoli, co by souviselo s Halloweenem.

Moc Vám všem děkujeme! 

Vychovatelky ŠD

Dokumenty z dílny MŠMT k nástupu do škol od 1.9.2020:
 

01 - ZÁKLADNÍ HYGIENICKÁ PRAVIDLA STANOVENÁ MINISTERSTVEM ZDRAVOTNICTVÍ

02 - HYGIENICKÁ PRAVIDLA A STANDARD ÚKLIDU

03 - DALŠÍ SOUVISLOSTI

04 - KROKY ŠKOLY V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA VÝSKYT NÁKAZY COVID-19

05 - VÝSKYT ONEMOCNĚNÍ COVID-19 U ŽÁKA NEBO ZAMĚSTNANCE ŠKOLY

06 - Manuál k provozu skol MŠMT MZd

 Vážení rodiče, děkujeme Vám za Vaše hodnocení našeho postupu při dálkové výuce i za Vaši pozitivní zpětnou vazbu naší práce. Vaše názory a myšlenky jsou pro nás důležité! Zpracované dotazníky pro rodiče ohledně dálkové výuky v ZŠ Luže najdete zde.

Informace

Vánoční tvoření zrušeno.

05.12.2019 23:05
Vážení rodiče,  Vánoční tvoření, původně plánovaní na pátek 13. prosince, bude z organizačních důvodů zrušeno. Pokusíme se se SRPŠ zrealizovat náhradní Velikonoční tvoření před Velikonoci.  Omlouváme se a děkujeme za...

Opět sbíráme starý papír - soutěž třídních kolektivů i jednotlivců.

01.12.2019 21:59
V rámci nového ročníku staronové soutěže můžete vytříděný starý papír ve větším množství nosit do školy v týdnu od 2. do 6. 12.2019, kdy zajistíme jeho odvoz. Máte-li papíru větší množství, můžete jej přivézt ve čtvrtek 5.12.2019 do dvora II. stupně mezi 14:00-16:30, případně v jiný termín po...

Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol.

16.09.2019 15:58
Tento čtvrtek (19. září 2019) bude realizována první dodávka v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol. Dodávky budou realizovány vždy ve čtvrtek, 1x týdně s výjimkou prázdnin a státních svátků. Všechny dodávané produkty budou pro žáky školy k dispozici zdarma.

Organizace 1. školního týdne v 1. třídách

28.08.2019 23:29
Pondělí 2. 9. – začátek vyučování v 7,45h, přibližný konec v 9,00h. První den s sebou pouze aktovku. 3. 9. a 4. 9. – končí vyučování v  9,30 h 5. 9. a 6. 9. - končí vyučování v 10,30 h S sebou aktovku, přezůvky, svačinu, pití, ručník ( + školní pomůcky, které děti...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vážení rodiče,

    v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitel školy z organizačních a ekonomických důvodů pro žáky školy dne 7. 2. 2020 volný den (tzv. ředitelské volno). Den volna je vyhlášen z důvodu plánovaného školení pro celý pedagogický sbor. Děkujeme Vám za pochopení.

    Školní družina bude v uvedený den v provozu pro všechny případné zájemce z I. stupně od 6:15 do 12:00, pro žáky zapsané ve školní družině pak do 14:00 (zkrácený provoz školní družiny z důvodu konání Plesu). Pro děti ve školní družině bude v provozu i školní jídelna. Ostatním žákům budou obědy odhlášeny.

 

Zlatý certifikát společnosti Scio

UČI VO

Na tomto odkazu jsou k dispozici materiály pro domácí výuku žáků po dobu uzavření školy.

 

Rozvrh online hodin 
od 4.1.2021

 

Změny v rozvrhu

    

  Nabídka konverzace s rodilým mluvčím od Jazykové školy ZEBRA:

 Přispěli jsme na dobrou věc: